اعتماد سازی مشتریان

تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی

تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی

ماشین ظرفشویی از مهم‌ترین لوازم خانگی است که غالباً تنوع بالایی را در بازار دارد. این دستگاه‌های کاربردی که برای شستشوی راحت و سریع ظروف مورد استفاده قرار می‌گیرند کمک بسزایی به کاهش صرف انرژی و وقت برای شستشوی ظروف می‌کنند.

تنوع زیادی که در بازار فروش لوازم خانگی وجود دارد باعث شده برخی از افراد سودجو نسبت به جعل و فروش اقدام کنند و ماشین‌های ظرفشویی‌ فیک را به خریداران ارائه دهند. تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی از طریق برخی راه‌ها ممکن بوده و خریداران می‌توانند از راه‌های مشخصی برای شناسایی محصولات اورجینال استفاده کنند.

تشخیص اصالت ظرفشویی

در مجموع تقریباً تمامی محصولات امروزی دارای نسخه‌های جعلی هستند و اغلب لوازم خانگی نیز مورد کپی‌برداری قرار می‌گیرند. حتی تلویزیون‌ها نیز مورد کپی برداری قرار می‌گیرند که در مطلب تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی به طور کامل به نحوه تشخیص اصالت آن پرداخته‌ایم. با توجه به اینکه ماشین ظرفشویی در چند سال اخیر بسیار بیشتر از قبل مورد توجه خریداران قرار گرفته میزان سودجویی بیشتری را شامل شده و مدل‌هایی فیک مشابه مدل‌های اصلی در بازار به وفور یافت می‌شود که موجب شده تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی سخت‌تر شود.

برندهای اصلی تولید کننده ماشین ظرفشویی همچون بوش، سامسونگ و ال‌جی بیشترین میزان جعل و کپی‌برداری را به همراه دارند و دلیل آن هم محبوبیت بسیار زیاد این برندها در بازار بوده که بخش عظیمی از فروش ماشین‌های ظرفشویی را به خود کسب کرده‌اند.

تا حدی قیمت ماشین‌های ظرفشویی از برندهای نام برده نسبت به مدل‌هایی از برندهای ناشناخته بالاتر بوده که دلیل عمده‌ی آن اعتبار بالای این برندها و تولید محصولاتی با ضمانت‌نامه‌هایی گسترده برای استفاده طولانی مدت است. در مجموع ترغیب همه‌ی افراد در خرید هر گونه لوازم خانگی و شخصی در ابتدا از برندهایی است که بیشتر شناخته شده هستند؛ چراکه این برندها بارها امتحان اصالت و کیفیت خود را میان کاربران پس داده‌اند و شمار خریداران راضی از برندهای شناخته شده بسیار بالاتر می‌باشد.

بیشتر خریداران ترجیح می‌دهند با صرف هزینه‌ای بیشتر محصولاتی اورجینال از برندهای معتبر را در منزل خود داشته باشند؛ برای این افراد تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت. با ما در ادامه همراه شوید تا اصلی‌ترین راه‌ها برای تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی را برای تمام برندهای معتبر مورد بررسی قرار دهیم.

تشخیص اصالت ظرفشویی

موارد مهم قبل از خرید ظرفشویی

مهم‌ترین مورد قبل از خرید ظرفشویی تحقیقات کامل در مورد ماشین ظرفشویی موردنظرتان است. حتماً مطالب مختلف در مورد ماشین‌های ظرفشویی را مطالعه کنید تا اصلی‌ترین ویژگی‌های تأثیرگذار در خرید ظرفشویی را بدانید. این موارد اصلی شامل ابعاد متناسب با محیط شما و میزان ظرفیت ظرفشویی برای تعداد خانوار می‌باشد. همچنین برنامه‌ها و قابلیت‌های موردنیاز خود در ظرفشویی را رده‌بندی کنید. برخی از ماشین‌های ظرفشویی دارای امکاناتی هستند که ممکن است برای شما هیچ کاربردی نداشته باشند و مجبور باشید هزینه‌ای اضافی را به دلیل بهره‌مندی از این امکانات پرداخت کنید.

همچنین برند موردنظرتان را برای خرید انتخاب کنید. برندهای فعال در عرصه تولید ماشین ظرفشویی دارای ویژگی‌های متمایزی هستند و اغلب ویژگی‌هایی متفاوت نسبت به سایر برندها را ارائه می‌دهند. با انتخاب یک یا چند مدل راحت‌تر می‌توانید نسبت به تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی اقدام کنید، تا اینکه به صورت کلی اقدامات تشخیص اصالت ظرفشویی را انجام دهید.

انتخاب بهترین فروشگاه برای خرید

اولین و اصلی‌ترین راهی که برای تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی مفید بوده و مانع از خرید ظرفشویی و در کل محصولات فیک می‌شود، انتخاب فروشگاه‌ معتبر برای خرید است. در دنیای هوشمند امروزی راه‌های متعددی برای خرید وجود دارد تا راحتی کامل برای کاربران فراهم شود. در گذشته راه‌های خرید به گزینه خرید حضوری محدود بود و راه‌های زیادی در خرید محصولات مختلف وجود نداشت. امروزه شبکه‌های اجتماعی و سایت‌هایی که در بستر اینترنت وجود دارند پرکاربردترین فروشگاه‌های موجود را شامل می‌شوند که خریدی راحت و آنلاین را بدون نیاز به حضور در فروشگاه فیزیکی فراهم می‌کنند.

البته این راحت‌تر شدن نحوه خرید برخی معایب را نیز به همراه داشته که یکی از آن‌ها افزایش شمار افراد سوء استفاده‌گر و سودجو بوده که با جعل کردن محصولات نسبت به فروش ماشین‌های ظرفشویی تقلبی اقدام می‌کنند. با انتخاب یک مرکز فروش معتبر می‌توانید تا حد زیادی خطر در دام خرید ظرفشویی فیک افتادن را برطرف کنید و نیازی به تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی نخواهید داشت.

سعی کنید سایت‌های فروشگاهی را نسبت به شبکه‌های اجتماعی ارجعیت دهید. اغلب افرادی که در زمینه جعل و فروش محصولات فیک کار می‌کنند فعالیت خود را به شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام و کانال‌های تلگرامی محدود کرده‌اند. بسیاری از این افراد حتی فعالیت گسترده‌ای در این شبکه‌ها ندارند و از طریق پیامک‌های تبلیغاتی گسترده نسبت به کلاه برداری اقدام می‌کنند. پیگیری محصولات فیک از طریق این راه‌ها بسیار دشوار بوده و برای امنیت بالاتر در خرید، سایت‌های فروشگاهی در اولویت قرار می‌گیرند.

برای اطمینان از صحت اورجینال بودن کالاهای یک سایت حتماً به جواز کسب آن و اطلاعات اشخاص حقیقی سایت دقت کنید. سایت‌هایی که شماره‌هایی با در دسترس بودن 24 ساعته را ارائه می‌دهند و دارای آدرس‌هایی مشخص هستند تا در صورت لزوم بتوانید پیگیری‌های لازم را داشته باشید بهترین سایت‌ها برای خرید آنلاین خواهند بود.

خرید ظرفشویی اصلی

بررسی سایت‌های اصلی

جستجو و یافتن سایت‌های اصلی سازنده را می‌توان بهترین راه برای تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی نامید. در مجموع بسیاری از برندهای سازنده معتبر از جمله بوش، ال‌جی و سامسونگ دارای سایت‌های مرجعی هستند که در آن صفحاتی برای معرفی محصولات آن‌ها وجود دارد. این سایت‌ها دارای تصاویری واضح به همراه مشخصات کلی و معمول هستند. سایت‌های فروشگاهی معتبر برای محتوانویسی ظرفشویی‌های خود از سایت‌های اصلی سازنده استفاده می‌کنند تا اطلاعاتی دقیق را در اختیار خریداران قرار دهند.

برای تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی در صورتی که برند سازنده دارای سایت مرجع است می‌توانید نام کامل ظرفشویی را در مرورگر خود جستجو کنید. در صورت وجود محصول، اغلب سایت‌های اول را صفحات اصلی از برندهای سازنده شامل می‌شوند. در صورت عدم یافتن سایت مرجع می‌توانید لینک سایت اصلی را از فروشنده درخواست کنید؛ چراکه یافتن برخی صفحات سایت سازنده ممکن است دشوار باشد.

پس از باز کردن سایت اصلی تصاویر محصول را با کالای موردنظرتان مقایسه کنید. ظرفشویی‌ها باید دارای طراحی ظاهری یکسان باشند و عدم شباهت در تصاویر نشان از تقلبی بودن آن دارد. همچنین در سایت اصلی می‌توانید مشخصات کلی ظرفشویی را مقایسه کنید تا تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی برایتان راحت‌تر باشد.

طراحی در تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی

علاوه بر تطبیق ماشین‌های ظرفشویی با تصاویر سایت اصلی در برخی موارد با بررسی نکات ظاهری می‌توان از اصالت محصول تا حد زیادی اطمینان حاصل کرد. نوشته‌هایی که روی بدنه ظرفشویی وجود دارد در نظم و فونت‌هایی مرتب حک شده است؛ درحالی که ماشین ظرفشویی‌های فیک دارای فونت‌ها و نوشته‌هایی نامنظم هستند و اغلب اشتباهات و غلط املایی‌هایی واضح در بخش‌های مختلف طراحی دیده می‌شود. برای تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی توسط طراحی می‌توانید جزئیات دکمه‌های موجود را مورد بررسی قرار دهید.

دکمه‌های ظرفشویی‌های فیک به هیچ وجه در تناسب کامل کنار هم قرار نمی‌گیرند و نمایشگرهایی نامتوازن و با ابعاد غیر متناسب روی بدنه وجود دارد. اگر در بخش دکمه‌ها، نمایشگر، بخش دکمه‌های انتخاب برنامه، درب ظرفشویی و طراحی لبه‌ها تفاوت میان تصاویر سایت اصلی و تصاویر موجود از ظرفشویی وجود دارد به احتمال زیاد محصول فیک و تقلبی می‌باشد.

طراحی در تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی

شماره سریال و مدل نامبر

تمامی ماشین‌های ظرفشویی دارای برچسب هستند و این برچسب برخی اطلاعات از ظرفشویی همچون مدل نامبر کامل و شماره سریال آن را نمایان می‌سازد. دقت داشته باشید مدل نامبر ظرفشویی باید مطابقت کامل را با نام آن در سایت اصلی داشته باشد. همچنین به اطلاعاتی همچون میزان مصرف انرژی در ظرفشویی دقت کنید و آن را با سایت اصلی مورد مقایسه قرار دهید. متاسفانه با افزایش شمار افراد کپی بردار توانایی آن‌ها در جعل کردن محصولات نیز افزایش یافته و برچسب‌هایی شبیه به نمونه‌های اصلی را می‌سازند. البته هنوز این برچسب‌ها شباهت کامل را به مدل‌های اصلی ندارند. فونت‌ها و نوشته‌ها تا حد زیادی نامنظم هستند و از برچسب‌هایی با رنگ و لعاب گسترده برای جلب توجه استفاده می‌کنند.

یکی از مواردی که در ماشین‌های ظرفشویی فیک زیاد دیده شده برچسب پرچم کشور سازنده است. در حالی که مدل‌های اصلی از این پرچم‌ها استفاده نمی‌کنند. همچنین لوگوها در حالتی متفاوت از معمول روی بدنه چسبانده می‌شوند.

برای تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی ال‌جی حتماً به برچسب آن دقت کنید. ال‌جی هیچ گاه از پرچم کشور سازنده در برچسب‌های محصولات خود استفاده نمی‌کند.

در بسیاری از موارد دیده شده محصولات برندهایی پایین‌رده با یک برچسب به اصطلاح اورجینال به مدل‌های اصلی تغییر می‌یابند. پس برای اطمینان از اصالت کالا حتماً تصاویر آن را با سایت اصلی مطابقت دهید.

در تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی به ساختار کفی داخلی آن دقت کنید. علاوه بر ظرفشویی‌های بوش که کشور مونتاژ آن‌ها ترکیه بوده تمامی ماشین‌های ظرفشویی این برند دارای کفی استیل هستند. لوگوی بوش روی بخش جلویی حک شده و با باز کردن درب ظرفشویی اطلاعاتی شامل شماره سریال و مدل به چشم می‌خورد. مدل ظرفشویی بوش را به طور کامل در مرورگر جستجو کنید. در صورت عدم وجود سایت اصلی با این مدل نامبر به احتمال فراوان مدلی که قصد خرید آن را دارید تقلبی می‌باشد.

تشخیص ظرفشویی فیک

تفاوت قیمت‌های عجیب

افرادی که به جعل لوازم خانگی می‌پردازند اغلب برای ترغیب خریداران به خرید محصولات فیک قیمت‌هایی بسیار کمتر از حالت معمول را برای ماشین‌های ظرفشویی در نظر می‌گیرند. پس اگر فروشگاهی را یافتید که قیمت‌هایی بسیار پایین‌تر از سایر فروشگاه‌ها را برای محصولات خود در نظر گرفته بود به احتمال زیاد محصولات آن فیک و تقلبی هستند. تفاوت قیمت فاحش در سایت‌های فروشگاهی لوازم خانگی هیچ توجیهی ندارد؛ چراکه محصولات اورجینالی که از مرزها وارد کشور می‌شوند همه در یک رده قیمت قرار می‌گیرند. پس گول تخفیف عجیب و غریب و قیمت‌هایی بسیار کمتر از سایر سایت‌های فروشگاهی را نخورید.

در برخی از موارد فروشندگان محصولات فیک قیمت‌هایی هم‌رده سایر فروشگاه‌ها را در نظر می‌گیرند تا زیاد باعث جلب توجه نشوند. پس تنها به رعایت یکی از موارد نام برده بسنده نکنید و حتماً قبل و حین خرید ماشین ظرفشویی از راه‌های تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی استفاده کنید.

ظرفشویی ال‌جی اصلی

در نهایت فروشگاه‌هایی با اعتبار و پیشینه درخشان می‌توانند بهترین گزینه برای خرید ظرفشویی باشند و در کنار آن از چک کردن محصولات در سایت اصلی نیز غافل نشوید. در صورت عدم یافتن سایت اصلی از فروشنده بخواهید لینک سایت اصلی از محصول مربوطه را برایتان ارسال کند. سوالات خود را به طور کامل از فروشنده بپرسید و سعی کنید اطلاعات کامل را از ظرفشویی موردنظرتان کسب کنید. درخواست برای ارسال تصاویر اصلی از ظرفشویی کمک زیادی به تشخیص اصالت آن برایتان خواهد بود.

حتماً جزئیات طراحی و برچسب و بسته‌بندی ظرفشویی را مورد بررسی دقیق قرار دهید و نسبت به مقایسه مشخصات آن با سایت اصلی اقدام کنید. تمامی کارهایی که ذکر کردیم ممکن است تاحدی وقت و انرژی شما را بگیرد، اما در عوض تشخیص ظرفشویی اصلی از تقلبی را برایتان راحت‌تر کرده و محصولاتی اورجینال و باکیفیت را برای منزل خود در اختیار خواهید داشت.