اعتماد سازی مشتریان

تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی

تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی

با گسترش تلویزیون‌های موجود در بازار شمار افراد سودجو نیز افزایش یافته که با جعل محصولات اصلی نسبت به فروش و سودجویی‌های کلان اقدام می‌کنند. افزایش شمار تولیدکنندگان تلویزیون در بسیاری از موارد باعث ایجاد سردرگمی برای خرید تلویزیون می‌شود. حال نکته‌ای که اخیراً بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد نحوه تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی می‌باشد. به طور کلی تلویزیون‌ها نیز جزو آن دسته از محصولات هستند که در برخی موارد ممکن است مورد جعل و کپی قرار گیرند.

گاهاً برخی خریداران با پرداخت هزینه‌هایی کلان برای محصولات اورجینال، تلویزیون‌هایی تقلبی از مارک‌های دیگر را دریافت کرده‌اند. به همین دلیل در بسیاری از موارد تشخیص اصالت کالا از طریق قیمت کار امکان پذیری نخواهد بود. ما در این مطلب سعی بر این داریم راه‌های پرکاربردی که برای تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی وجود دارد را برایتان شرح دهیم تا گرفتار محصولاتی بی‌کیفیت و فیک نشوید.

چه تلویزیون‌هایی جعل می‌شوند؟

اگر در فروشگاه‌های آنلاین فروش تلویزیون گشت کوتاهی داشته باشید متوجه تنوع فوق العاده بالای تلویزیون‌های موجود در بازار خواهید شد. هرچه بیشتر به سمت و سویی نو از تکنولوژی کشیده می‌شویم شاهد تولد برندهایی جدید در عرصه‌های مختلف همچون تولید تلویزیون هستیم. برندهای سازنده بسیار متنوعی در بازار جهانی وجود دارند که با رقابت‌هایی گسترده و ارائه خدمات مختلف توانسته‌اند جایگاهی محکم را در بازار کسب کنند.

برخی از این برندها با شعارهایی در راستای ارائه کیفیت عالی و قیمت بسیار مناسب تولید شده‌اند که جزو دسته تلویزیون‌هایی با نرخ جعل پایین قرار می‌گیرد. جعل تلویزیون برخی برندهای اقتصادی اینچنینی به دلیل عدم صرف هزینه کافی برای جعل‌کننده‌ها جذابیت زیادی نداشته و اغلب نسبت به جعل آن‌ها اقدام نمی‌کنند.

برندهایی که در بازار ایران بیشترین طرفداران را در خرید تلویزیون دارند سه برند سامسونگ، ال‌جی و سونی هستند. این سه برند به واسطه اعتبار بالا و محبوبیت فوق العاده‌ای که در بازار دارند جزو تأمین‌کننده‌های اصلی تلویزیون در ایران محسوب می‌شوند. تلویزیون‌های این سه برند بیشترین تقلب را شامل می‌شوند و اغلب افراد سودجو نسبت به جعل مدل‌هایی سامسونگ، سونی و ال‌جی می‌پردازند. این افراد تلویزیون‌هایی بی‌کیفیت و ارزان قیمت را با برخی روش‌های مختلف در قالب محصولات این برندها به خریداران ارائه می‌دهند.

ما در مطلب تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی روش‌های تشخیص اصالت تلویزیون از این سه برند را بررسی می‌کنیم؛ پس با ما همراه شوید.

از فروشگاه معتبر خرید کنید

تشخیص اصالت تلویزیون

اولین و اصلی‌ترین موردی که در تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی وجود دارد و یک راه بسیار عالی برای اطمینان از اصالت کالا بوده، خرید از فروشگاه‌های معتبر است. در وهله اول خرید حضوری کمترین میزان ریسک را در خرید تلویزیون داشته و فروشگاه‌هایی با امکان خرید حضوری اطمینان بیشتری را ارائه می‌دهند.

افرادی که به جعل محصولات می‌پردازند اغلب از راه‌هایی بدون دردسر و عدم توانایی خریداران برای پیگیری استفاده می‌کنند. بیشتر این افراد از عرضه محصولات خود در سایت‌ها اجتناب کرده و فعالیت خود را تنها به کانال‌های تلگرامی، اینستاگرام و پیامک‌های تبلیغاتی محدود می‌کنند. چراکه پیگیری این افراد از طریق‌ راه‌های نام برده تا حدی سخت‌تر خواهد بود.

خرید از فروشگاه‌هایی با اعتبار بالا که چندین سال است در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند اصلی‌ترین راه پیشگیری از افتادن در دام فروشندگان جعل فروش می‌باشد. دوام فروشگاه‌های جعل فروش پایین بوده و مدت زمان فعالیت آن‌ها در بازار بسیار کوتاه خواهد بود. توصیه ما این است که از سایت‌هایی با سابقه و پیشینه بالا در عرضه محصولات لوازم خانگی خرید کنید. خرید از سایت مطمئن‌ترین نوع خرید به صورت آنلاین است. در این راستا دقت داشته باشید فروشندگانی که دارای جواز کسب هستند بهترین اطمینان را از خرید برایتان حاصل می‌کنند.

تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی سامسونگ

تلویزیون‌های سامسونگ از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین تلویزیون‌های بازار ایران هستند و متأسفانه بیشترین جعل محصول را شامل می‌شوند. این برند خوشنام با ارائه محصولاتی باکیفیت توانسته به یکی از برندها با اعتبار بسیار بالا تبدیل شود. با اینکه بسیاری از افراد ادعا می‌کنند که تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی سامسونگ کار دشواری است اما در نهایت با بررسی برخی موارد می‌توانید اصالت تلویزیون خود را تشخیص دهید.

  • بررسی سایت اصلی

در اولین مورد سایت اصلی محصول موردنظرتان را بررسی کنید. سامسونگ جزو برندهایی است که برای محصولات خود صفحه‌هایی کاملاً اختصاصی داشته که در آن‌ها نسبت به معرفی محصولات خود می‌پردازد. با رجوع به سایت اصلی سازنده اطلاعاتی شامل تصویر، مشخصات و امکانات تلویزیون را پیدا می‌کنید. دقت داشته باشید نام کامل محصول مورد نظر را باید در گوگل جستجو کنید تا سایت‌های سامسونگ مرتبط را برایتان پیدا کند.

کافی است نام کامل تلویزیون سامسونگ را در مرورگر خود جستجو کرده و با باز کردن سایت اصلی سامسونگ تصاویر آن را با تلویزیون موردنظرتان مقایسه کنید. وجود صفحه اصلی و چک کردن آن یکی از راه‌های کاربردی برای تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی سامسونگ است. علاوه بر این اطلاعات کاملی از محصولات در سایت اصلی سامسونگ در اختیارتان قرار می‌گیرد. در بخش زیر تصویر مربوط به نحوه‌ی جستجوی یکی از تلویزیون‌های سامسونگ که در سایت اصلی نیز موجود است را قرار داده‌ایم.

همانطور که مشاهده می‌کنید برای یافتن تلویزیون سامسونگ 55AU8000 می‌توانید نام کامل آن را در گوگل جستجو کنید و با کلیک روی سایت اصلی سامسونگ اطلاعات کامل و تصاویر آن را بیابید.

تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی
  • طراحی و بسته‌بندی

طراحی اختصاصی سامسونگ در تمامی تلویزیون‌های این برند مشترک است. زیبایی و ظرافتی که در ساختار تلویزیون‌های سامسونگ وجود دارد به آسانی قابلیت کپی‌برداری را نخواهد داشت. لوگوی سامسونگ بر روی بدنه کلیه تلویزیون‌های سامسونگ در زیباترین حالت بدون جلب توجه حک شده است. حتی بسته‌بندی تلویزیون‌های سامسونگ نیز در دقت تمام انجام می‌شود. برای تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی سامسونگ به نحوه درج نوشته‌ها روی جعبه محصول دقت کنید. بسته بندی تلویزیون‌های سامسونگ دارای درج نوشته روی بسته‌بندی می‌باشد.

  • تطابق مشخصات

هر تلویزیون دارای مدل نامبر کامل و شماره سریال است. این دو مورد بر روی جعبه بسته‌بندی تلویزیون، برچسب روی تلویزیون و در تلویزیون‌های جدید سامسونگ در منوی اصلی تلویزیون وجود دارد. برای یافتن شماره سریال تلویزیون سامسونگ از طریق منوی اصلی بخش Support را انتخاب کرده و در قسمت Contact Samsung شماره سریال اختصاصی تلویزیون را بیابید. مدل نامبر و شماره سریال درج شده در بخش‌های مختلف تلویزیون باید تطابق کامل را با هم داشته باشند. این روش یکی از معتبرترین روش‌های تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی سامسونگ محسوب می‌شود.

  • ریموت کنترل

سامسونگ دارای ریموت کنترل اختصاصی است که تنها قابلیت سازگاری با تلویزیون‌های این برند را دارد. با اینکه مدل ریموت در برخی مدل‌های بالارده و پایین‌رده کمی متفاوت است اما در نهایت شما تنها از طریق ریموت کنترل مخصوص سامسونگ توانایی کنترل تلویزیون را خواهید داشت و تلویزیون‌های این برند با ریموت کنترل‌های دیگر از سایر برندها کار نمی‌کنند. پس بررسی ریموت کنترل نیز یکی از بهترین راه‌ها برای تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی سامسونگ خواهد بود.

  • سیستم عامل

تایزن(Tizen) سیستم عامل اختصاصی برند سامسونگ است. این سیستم عامل در تلویزیون‌های دیگر از سایر برندها وجود نداشته و به دلیل اختصاصی بودن قابلیت اجرا روی تلویزیون‌های دیگر را ندارد. برای تشخیص اصالت تلویزیون می‌توانید منوی اجرایی شده تلویزیون را مشاهده کنید. منوی کاربری سیستم عامل تایزن هر سال با برخی به‌روز رسانی‌ها همراه است که جزئیاتی از منوی تلویزیون را نیز تحت تغییر قرار می‌دهد.

اما در نهایت منویی یکسان در تلویزیون‌های سامسونگ وجود داشته و تفاوت ظاهر در نسخه‌های مختلف بسیار ناچیز است. عکس زیر نسخه سیستم عامل در تلویزیون‌های سامسونگ می‌باشد. مقایسه منوی تلویزیون با منوی اصلی سیستم عامل یکی از راه‌های کاربردی برای تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی سامسونگ محسوب می‌شود.

سیستم عامل تایزن سامسونگ

تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی ال‌جی

ال‌جی از اولین برندهایی است که در بازار جهانی نسبت به تولید انواع تلویزیون اقدام کرده و به دلیل ارائه تلویزیون‌هایی بسیار باکیفیت توانسته در لیست سه مدل برتر تولید تلویزیون قرار گیرد. در برخی موارد دیده شده که افراد سودجو با ارائه تلویزیون‌هایی فیک که لوگوی ال‌جی را به صورت جعلی روی آن قرار داده‌اند در قالب تلویزیون‌های اورجینال ال‌جی با قیمت‌هایی در حد محصولات اصلی به فروش می‌رسانند. در لیست زیر برخی راه‌های کاربردی برای تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی ال‌جی را بررسی می‌کنیم.

  • نام محصول

مدل نامبر کامل یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تلویزیون‌های ال‌جی محسوب می‌شود. هر تلویزیون دارای یک نام کامل متشکل از 2 عدد در ابتدای نام برای نمایش اینچ و سایز تلویزیون، حروف مختص که نشان‌دهده سری تلویزیون بوده و عدد مشخصی که جایگاه تلویزیون در سری را نمایش می‌دهد. به عنوان مثال تلویزیون 55NANO90 با عدد ابتدایی 55 اینچ شروع شده که نشان دهنده سایز 55 اینچ تلویزیون بوده، نام NANO نشان‌دهنده قرارگرفتن در سری نانوسل و عدد 90 مدل نهایی تلویزیون را نمایش می‌دهد. دقت داشته باشید به دلیل تشابه نام مدل‌ها در سری 2021 و 2022 تلویزیون‌های ال‌جی اغلب دارای پسوند مشخصی پس از عدد انتهایی نیز هستند.

  • سایت اصلی

با اطلاع از مدل نامبر کامل تلویزیون می‌توانید به سایت اصلی ال‌جی رجوع کنید. ال‌جی بسته به مناطق سازنده مختلف سایت‌های مشخصی را ارائه داده که اطلاعات کلی از محصولات را در آن می‌توان یافت. سایت‌های فروشگاهی معتبر از اطلاعات این سایت‌های اصلی برای معرفی محصولات خود استفاده می‌کنند. شما می‌توانید نام کامل تلویزیون موردنظرتان را در موتور جستجوگر گوگل سرچ کنید و اطلاعات و عکس محصول را با آن تطابق دهید. این روش برای تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی ال‌جی بسیار مفید خواهد بود.

  • طراحی بسته‌بندی و شماره سریال

در طراحی ال‌جی از جزئیات کامل استفاده شده که هیچ تلویزیون تقلبی از آن برخوردار نیست. اغلب تلویزیون‌های فیک و تقلبی نام لوگوی ال‌جی را به صورت یک برچسب با قابلیت جداسازی روی کارتن اصلی قرار می‌دهند؛ در حالی که روی کارتن اصلی تلویزیون‌های ال‌جی نام این برند با جوهر و فونتی مرتب درج می‌شود. به سری عکس‌های زیر از تلویزیون 65NANO95 دقت کنید.

بسته‌بندی تلویزیون اصلی ال‌جی

جعبه اصلی این تلویزیون دارای طراحی بسیار زیبا با استفاده از فونت و نوشته‌هایی مرتب و منظم است. روی بدنه بسته بندی مدل نامبر کامل درج شده که 65NANO95VNA بوده و شما می‌توانید برای یافتن سایت اصلی این نام کامل را سرچ کرده و مشخصات و عکس آن را تطابق دهید. علاوه بر این شماره سریال محصول روی بدنه کارتن و پرچسبی که روی بخش پشت بدنه تلویزیون قرار می‌گیرد درج شده است. این شماره سریال در صورت تطابق نشان دهنده اصالت تلویزیون ال‌جی بوده و تا حد زیادی به تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی ال‌جی کمک می‌کند.

تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی ال‌جی
  • ریموت کنترل

ال‌جی از ریموت کنترل جادویی برای اغلب محصولات خود استفاده کرده که در هیچ برند دیگری وجود ندارد. این ریموت طی چند سال اخیر برخی تغییرات ظاهری را داشته اما عملکرد نهایی آن که شامل یک دکمه اسکرول و اشاره‌گر است تغییری نمی‌کند. البته برخی مدل‌های پایین‌رده با ریموت کنترل معمولی عرضه می‌شوند که در مشخصات محصول نیز درج می‌شود. ریموت کنترل مخصوص برند ال‌جی تنها با تلویزیون‌های این برند سازگاری داشته و تلویزیون‌های ال‌جی توسط ریموت کنترل‌های جعلی قابلیت کنترل را نخواهد داشت. پس چک کردن ریموت کنترل از راه‌های کاربردی تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی ال‌جی خواهد بود.

  • سیستم عامل

سیستم عامل منحصربفردی که برند ال‌جی برای تمامی محصولات خود از آن استفاده می‌کند، webOS نام دارد. این سیستم عامل تا قبل از سال 2021 به صورت یک منوی خطی در بخش پایین نمایشگر قرار می‌گرفت و تشخیص آن از سایر سیستم عامل‌ها بسیار راحت بود. ال‌جی نسخه‌های بالاتر از سیستم عامل webOS خود را با منویی تمام صفحه عرضه می‌کند که تا حدی شبیه به منوی Android TV است.

البته در بخش تیتر سربرگ‌ها به راحتی تشخیص منوی webOS وجود دارد و سربرگ‌های اصلی منوی آن به هیچ منوی دیگری شباهت ندارد. اجرای هر سیستم عامل دیگری روی تلویزیون‌های ال‌جی نشان از فیک و تقلبی بودن تلویزیون دارد. به راحتی با تماشای منوی سیستم عامل webOS می‌توانید راهی مناسب برای تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی را در اختیار داشته باشید.

سیستم عامل webOS ال‌جی

تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی سونی

سونی در بازار جهانی تولید تلویزیون جایگاهی ویژه داشته و جزو برندهای فوق العاده پرطرفدار در میان خریداران است. در مجموع برای تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی اغلب برندها راه‌های یکسانی وجود داشته و سونی نیز دارای راه‌هایی مشخص برای تشخیص اصالت محصولات می‌باشد.

در وهله‌ی اول نام تلویزیون موردنظرتان را به صورت کامل جستجو کنید تا در سایت‌های اصلی عرضه کننده سونی بتوانید مشخصات و عکس‌های تلویزیون را با آن تطابق دهید. دقت داشته باشید یافتن برخی صفحات از سایت‌های اصلی ممکن است کمی دشوار بوده و به جستجویی اصولی نیاز داشته باشد. لذا اگر قادر به یافتن صفحه‌ی مرتبط با تلویزیون موردنظرتان نبودید از فروشنده ارسال لینک سایت اصلی را تقاضا کنید.

تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی سونی

طراحی بخش‌های مختلف ظاهری از جمله پایه‌ها و گوشه‌های اطراف نمایشگر را بررسی کنید. تلویزیون‌های سونی به استفاده از متریال فوق العاده باکیفیت مشهور هستند و وجود هرگونه بی‌کیفیتی در ظاهر محصولات این برند ممکن است دلیل باشد بر تقلبی بودن آن. در اغلب تلویزیون‌های فیک سونی ریموت کنترلی که همراه آن‌ها عرضه می‌شود دارای حک لوگوی سونی نیستند. پس با چک کردن طراحی و اطمینان از وجود آرم برند سونی می‌توانید نسبت به تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی سونی اقدام کنید. برچسب‌های سونی همه با مدل نامبر کامل درج می‌شوند و عدم وجود نام مدل روی برچسب و بدنه نشان از تقلبی بودن آن دارد.

به طور کلی از طریق راه‌هایی که در این مطلب ذکر کردیم به راحتی می‌توانید نسبت به تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی اقدام کنید. شما قادر خواهید بود به راحتی با دقت به برخی نکات در طراحی و بخش‌های مختلف و همچنین مقایسه با سایت اصلی محصولات اصلی را از تقلبی تشخیص دهید.