اعتماد سازی مشتریان

تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی

تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی

کولر گازی جزو لوازم سرمایشی بسیار مناسب است که با قدرت بالایی توانایی خنک کردن هر فضایی را خواهد داشت. کولرهای گازی در سال‌های اخیر نسبت به قبل بسیار بیشتر موردتوجه قرار گرفته و جای کولرهای آبی را در منزل بسیاری از هموطنان گرفته‌اند. جالب است بدانید کولرهای گازی جزو محصولاتی هستند که بیشترین جعل و کپی را شامل می‌شوند و تعداد کولرهای گازی تقلبی در بازار فوق العاده زیاد می‌باشد. تنوع بالایی که در مدل‌های موجود در بازار وجود دارد تشخیص کولرگازی اصلی از تقلبی را بسیار سخت کرده است.

با رعایت برخی نکات می‌توانید تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی را به کاری راحت تبدیل کنید و از خرید کولر گازی تقلبی در امان بمانید. پیش از آن توضیحاتی کلی در مورد نحوه جعل کولر گازی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

کولر گازی تقلبی

کولر گازی از انواع دستگاه‌هایی است که جعل آن به وفور دیده شده و جزو مواردی است که قبل از خرید حتما باید تحقیقات کامل را برای دریافت بهترین نتیجه انجام دهید. متاسفانه شمار افراد سودجو در بازارهای فروش لوازم خانگی روز به روز افزایش یافته و محصولاتی تقلبی را در قالب محصولات اورجینال با قیمت‌هایی بالا به خریداران می‌فروشند.

کولر گازی یکی از اصلی‌ترین لوازمی است که درصد تقلب و کپی برداری از آن فوق العاده بالا بوده و تعداد زیادی از مدل‌های موجود در بازار را مدل‌های فیک و تقلبی تشکیل می‌دهند؛ از این رو تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی یک راه مهم برای جلوگیری از کلاه برداری این افراد خواهد بود.

تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی

نحوه جعل کولر گازی

روش‌های مختلفی برای جعل کولر گازی وجود دارد که افراد متقلب از آن‌ها استفاده می‌کنند. به طور کلی 2 روش اصلی در جعل کولرگازی وجود دارد.

  1. در روش اول افراد کپی کار نسبت به تغییر نام و برچسب برخی محصولات می‌پردازند. در مجموع این افراد برخی مدل‌های بالارده از برندهای معتبر را انتخاب می‌کنند و در بازار به دنبال مدل‌هایی با شباهت ظاهری به این محصولات می‌گردند. در نهایت مدل‌هایی بی‌کیفیت و قیمت پایین‌تر را از سایر برندها می‌یابند که شباهت زیادی به محصول مورد تقلب داشته باشند. این افراد نام، لوگو و برچسب محصولات اصلی را کپی می‌کنند و محصول بی‌کیفیت را به جای محصول اصلی به فروش می‌رسانند. در این روش شما یک محصول اصلی از برندی دیگر را دریافت می‌کنید؛ اما در هر صورت این کار کلاه‌برداری است چراکه شما محصول دیگری را خواسته‌اید و مدلی جایگزین برایتان ارسال می‌شود. تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی در این روش جعل را در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم.
  2. روش دوم یک روش حرفه‌ای‌تر در جعل کولر گازی است. در واقع برخی شرکت‌های بی اعتبار مدل‌هایی از برندهای معتبر همچون ال‌جی را به صورت کامل مورد کپی برداری قرار می‌دهند. این شرکت‌ها دقیقا مدل اصلی را الگوی ساخت محصولات خود قرار می‌دهند تا نمونه مشابه آن را به خریداران ارائه دهند. در این مورد از جعل کولر شباهت ظاهری زیادی وجود دارد اما کیفیت محصول فوق العاده پایین بوده و در اغلب موارد پس از مدتی استفاده از کار می‌افتد. تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی از طریق بررسی ظاهری با این روش کمی دشوارتر است اما در نهایت با بررسی برخی موارد قابلیت تشخیص اصالت وجود دارد.

روش‌های رایج در جعل کولر گازی

افراد کلاه بردار اغلب روش‌های مختلفی را برای جعل کردن محصولاتی همچون کولر گازی به کار می‌گیرند. مهارت بالایی که این افراد دارند تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی را تا حدی سخت‌تر می‌کند. اولین اقدام این افراد جعل نام و لوگوی شرکت سازنده است. افراد سودجو از طریق یکی از روش‌های بالا نسبت به یافتن محصولی مشابه نمونه اصلی اقدام می‌کنند و سپس با روش‌هایی مختلف نسبت به کپی کردن نام و لوگوی محصول روی بسته‌بندی و بدنه محصول اقدام می‌کنند.

در برخی از موارد دیده شده تنها اقدام انجام شده برای جعل کولرگازی تغییر لوگوی برند به روش‌های بسیار مشخص می‌باشد. تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی در مدل‌هایی که نام برند آن‌ها تغییر یافته کاری راحت خواهد بود. در این روش اغلب نام برند سازنده همچون یک برچسب با قابلیت جداسازی راحت وجود دارد.

در بسیاری از موارد افراد سودجو از کولر گازی برندهای ناشناخته‌تر که قیمت پایینی دارند استفاده می‌کنند و آن‌ها را با نام محصولات اصلی بوش و ال‌جی به فروش می‌رسانند. در این روش سوددهی بسیار بالایی وجود داشته که افراد متقلب را به جعل کردن محصولات ترغیب می‌کند.

بسته‌بندی و برچسب

جعل کننده‌گان برای پاک کردن رد خود از بسته‌بندی و برچسب‌هایی شبیه سازی شده استفاده می‌کنند. اغلب برچسب‌هایی که توسط این افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد مشخصات کلی و بسیار گسترده‌ای از کولرگازی را شامل می‌شود. این مشخصات اطلاعاتی کاملاً اشتباه هستند و تنها برای جلب نظر خریداران مورد استفاده قرار گرفته‌اند. بسته‌بندی محصولات نیز با چاپ‌هایی واقعی انجام شده تا تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی را برای کاربران بسیار سخت‌تر کند.

جعل برچسب در کولرگازی فیک

ظرفیت کولر گازی

ظرفیت را می‌توان اصلی‌ترین مشخصه در کولر گازی نامید. هرچه ظرفیت یک کولرگازی بیشتر باشد برای استفاده در فضایی گسترده‌تر مناسب بوده و به طور کلی قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. تغییر ظرفیت یکی از راه‌هایی است که افراد جعل کننده برای دستیابی به سودهایی کلان از آن استفاده می‌کنند.

در این روش از جعل کردن از مدل‌های یک برند مشخص استفاده شده و اغلب نام برند جعل نمی‌شود. تنها موردی که در جعل تغییر یافته میزان ظرفیت کولر گازی خواهد بود. به عنوان مثال یک کولر گازی 24000 را با تغییر برچسب و مشخصات به عنوان یک کولرگازی 30000 به فروش می‌رسانند تا سود بیشتری از فروش کولر گازی را کسب کنند.

تغییر اینورتر در جعل کولر گازی

از دیگر مواردی که در کپی برداری و جعل کولرهای گازی به چشم می‌خورد تغییر اینورتر در ساختار کولر گازی است. به طور کلی اینورتر یکی از ویژگی‌های مهم در ساختار کولر گازی است که در برخی مدل‌ها برای کاهش مصرف انرژی به کار می‌رود. کولرگازی‌های اینورتر دار دارای مصرف انرژی پایین‌تری نسبت به مدل‌های معمولی هستند و از موتور کولر گازی تا حد زیادی محافظت می‌کنند.

وجود اینورتر در کولر گازی با افزایش قیمت همراه بوده و به طور کلی کولر گازی‌های اینورتردار قیمت بالاتری دارند. این امر موجب شده افراد سودجو کولرهای گازی معمولی را به عنوان مدل‌های اینورتر دار به خریداران با قیمت‌های بیشتر بفروشند.

تغییر گازهای مصرفی

دو نوع گاز مصرفی در کولر گازی به کار رفته که با نام‌های R410 و R22 شناخته می‌شوند. این گازهای مصرفی عملکردی متفاوت را برای کولر گازی به همراه دارند. در مجموع گاز مصرفی R410 گاز بهتری است که گازی دوست‌دار محیط زیست محسوب شده و صدمات کمتری را به محیط زیست می‌رساند. همچنین استفاده از این نوع گاز مصرفی سیستم سرمایش قوی‌تری را ایجاد کرده و دوام و طول عمر دستگاه را افزایش می‌دهد.

برای عدم تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی افراد جعل کننده کولرهای گازی که دارای گاز R22 هستند را به عنوان مدل‌هایی با گاز R410 به فروش می‌رسانند. به طور کلی کولرهای گازی با گاز مصرفی R22 قیمت پایین‌تری دارند را به عنوان مدل‌هایی با گاز R410 به خریداران می‌فروشند.

تغییر عملکرد کولر گازی

به طور کلی در مواردی که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم تغییری در عملکرد کلی ایجاد نشده و تنها در بخش مشخصات و برچسب محصول تغییرات را اعمال می‌کنند. مورد دیگری که در جعل کولر گازی وجود دارد، تقلب در نحوه عملکرد آن می‌باشد. کولرگازی‌ها در دو نوع با عملکرد سرمایشی و سرمایشی/گرمایشی تولید می‌شوند.

افراد سودجو در بسیاری از موارد کولر گازی‌هایی با عملکرد سرمایشی را به عنوان مدل‌هایی با عملکرد سرمایشی/گرمایشی به فروش می‌رسانند. تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی که عملکرد آن به دروغ متفاوت ذکر شده، با روشن کردن و نمایش کارکرد کولرگازی مشخص خواهد شد.

سایر موارد

از دیگر مشخصاتی که توسط جعل کنندگان تغییر می‌یابد نوع موتور است. اغلب موتورهای روتاری به جای موتورهای پیستونی جا زده می‌شوند و نوع موتور اشتباهی در کولر گازی ذکر می‌شود. همچنین موتورهایی با منطقه آب‌وهوایی T1 را به عنوان موتورهایی با منطقه آب‌وهوایی T3 که عملکرد قدرتمندتری دارند جا می‌زنند.

تشخیص کولرگازی تقلبی

تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی

مواردی که در بخش بالا ذکر کردیم اغلب قسمت‌هایی هستند که توسط افراد جعل کننده در کولرگازی تغییر می‌کنند. در لیست زیر مواردی را نام می‌بریم که تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی را برایتان راحت‌تر می‌کنند و شما می‌توانید خریدی با اطمینان بالا را برای کولر گازی انجام دهید.

خرید از فروشگاه معتبر

در برخی از موارد تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی با توجه به حرفه‌ای بودن افراد جعل کننده کاری سخت بوده و ممکن است توسط افراد عادی قابلیت تشخیص اصالت کالا وجود نداشته باشد. به همین دلیل روشی که شما می‌توانید برای افزایش درصد اطمینان خرید از آن استفاده کنید یافتن فروشگاه‌های معتبر برای خرید کولر گازی است. ممکن است تصور کنید خرید حضوری گزینه‌ی بهتری برای اطمینان از فروشگاه خواهد بود؛ اما فروشگاه‌های حضوری بسیار گسترده‌ای وجود دارند که در حال فروش محصولات فیک و تقلبی هستند.

در مجموع مزیتی که خرید حضوری دارد امکان چک کردن مشخصات و ظاهر کولر گازی به صورت حضوری است. این روش می‌تواند تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی را از راه‌های طراحی برایتان راحت‌تر کند.

اگر خرید حضوری برایتان مقدور نیست و می‌خواهید خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید، از اصالت و اعتبار فروشگاه اطمینان حاصل کنید. سایت‌های اینترنتی بالاترین سطح امنیت را دارند و به شما اطلاعات کاملی از فروشنده همچون جواز کسب و اطلاعات کافی را در مواردی همچون نماد اعتماد ارائه می‌دهند. همواره سایت‌های اینترنتی را به انتخاب فروشنده‌های موجود در اینستاگرام و تلگرام ارجعیت دهید.

حتی اگر از شبکه‌های اجتماعی نام برده نسبت به خرید اقدام می‌کنید، پیج و کانالی را انتخاب کنید که دارای سایت باشند. پیگیری شکایات و دریافت اطلاعات از طریق سایت برایتان بسیار راحت‌تر خواهد بود. به پشتیبانی سایت‌ها دقت کنید و با شماره‌های موجود تماس بگیرید تا سوالات خود را در مورد مدل‌های مختلف بپرسید. فروشنده‌ی کولر گازی‌های تقلبی در مجموع اطلاعات چندان قابل توجهی ندارند و با شاخ و بال دادن به محصولات سعی در جلب نظر مشتری‌ها دارند.

بررسی سایت اصلی

برای تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی می‌توانید از سایت‌های اصلی مرجع استفاده کنید. به طور کلی این مورد برای برخی از سازنده‌های موجود کاربرد داشته و بعضی از تولیدکننده‌های کولر گازی دارای سایت مرجع نیستند. کولر گازی‌های برند ال‌جی، سامسونگ، هیتاچی، گری و … دارای سایت‌های اصلی هستند که در بستر گوگل برای ارائه اطلاعات کامل محصول قرار گرفته‌اند.

سایت‌های اصلی تصاویر و اطلاعات کامل از هر مدل را در دسترس قرار داده‌اند. شما می‌توانید اطلاعاتی که فروشنده به شما داده و یا در سایت فروشگاهی ذکر شده است را با اطلاعات موجود در سایت اصلی مقایسه کنید. در این روش به خوبی تفاوت‌های میان کولر گازی اصلی و تقلبی مشخص شده و به راحتی می‌توانید اصالت محصولات موردنظرتان را تایید کنید.

تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی از طریق طراحی

اولین مورد متفاوت در کولرهای گازی اصلی و تقلبی مربوط به نحوه طراحی بسته‌بندی است. برندهای معتبر نام برند خود را روی بسته‌بندی و برچسب محصولات خود حک می‌کنند. ممکن است مدل‌های کولر گازی تقلبی نیز دارای نام برند روی بدنه بسته‌بندی باشند اما در نهایت کیفیت نوشتاری فوق العاده پایینی دارند. در این محصولات فیک غلط‌های املایی و نگارشی زیادی وجود دارد که با کمی دقت در نوشته‌های روی بسته‌بندی و برچسب محصولات متوجه آن خواهید شد. فونت درج برند لوگو توسط برندهای معتبر یکی بوده و تفاوت در فونت نوشتاری برند نشان از تقلبی بودن کولر گازی دارد.

افراد جعل کننده اغلب از لوگوهای برچسبی روی محصولات تقلبی استفاده می‌کنند. در حالی که برندهای معتبر نام برند را به صورت کامل روی بدنه حک کرده‌اند که قابلیت جداسازی را نخواهد داشت. این افراد همچنین به صورت برچسب و یا بسته‌بندی لیستی کامل از مشخصات و ویژگی‌های فیک از کولر گازی را برای جلب رضایت خریداران ارائه می‌دهند.

وجود هرگونه پرچم کشور سازنده روی بدنه یا بسته‌بندی نشان از فیک بودن کولر گازی داشته و از طریق آن می‌توانید به تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی بپردازید. استفاده از پلاستیک‌های ارزان قیمت، به جا ماندن رد چسب استفاده شده برای چسباندن قطعات و قطعاتی با خراش‌های گسترده راه‌هایی هستند که برای اطمنیان از اصل بودن کولر گازی می‌توانید به آن‌ها دقت کنید.

تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی از طریق طراحی

توجه به مشخصات

همانطور که در بخش روش‌های رایج برای جعل کولر گازی به این موضوع پرداختیم از طریق روش‌های مختلفی افراد سودجو نسبت به تغییر و فروش محصولات فیک اقدام می‌کنند. اولین موردی که در این بخش باید رعایت کنید کسب اطلاعات کافی از ویژگی و مشخصات کولر گازی است. زمانی که اطلاعات کاملی از مشخصات کولر گازی را در اختیار داشته باشید به راحتی می‌توانید حرف‌های دروغین فروشنده را تشخیص دهید.

در این میان حتما به مشخصاتی که فروشنده در مورد هر مدل در اختیارتان قرار داده دقت کنید و اگر کولر گازی موردنظرتان دارای سایت سازنده اصلی است این مشخصات را با سایت اصلی مورد بررسی قرار دهید. با این روش می‌توانید تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی را به راحتی انجام دهید.

برچسب برای تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی

هر محصولی از جمله کولر گازی دارای یک برچسب برای نمایش اطلاعات کلی و شماره سریال است. این برچسب روی بدنه کولر گازی درج می‌شود. اغلب برندهای سازنده معتبر از برچسب‌هایی به رنگ‌های مات استفاده می‌کنند و استفاده از رنگ‌های جیغ که بیشتر جلب توجه می‌کنند توسط افراد سودجو انجام شده تا نظر خریداران را برای محصولات فیک به خود جلب کنند. اطلاعات موجود روی برچسب کولر گازی را به صورت کامل با اطلاعات دریافتی از فروشنده مقایسه کنید.

یکی از مواردی که بر روی برچسب محصول ذکر شده آمپر دستگاه است. به طور کلی کولرهای گازی اینورتردار دارای آمپر ورودی بسیار کمتری نسبت به مدل‌های معمولی هستند و درجه بالای آمپر در کولر گازی که در مشخصات آن تحت عنوان مدل اینورتردار عرضه شده نشان از تقلبی بودن کولر گازی دارد. با بررسی این مشخصات می‌توانید نسبت به تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی اقدام کنید.

تشخیص اصالت کولرگازی

استفاده از آمپرسنج

برای تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی از طریق این روش نیازمند در دست داشتن کولر گازی به صورت حضوری هستید. اگر کولر گازی را به آمپرسنج متصل کردید و یک عدد ثابت را نمایش داد نشان دهنده معمولی بودن کولر گازی است. در صورت نمایش نوسانات شدید در آمپرسنج کولر گازی شما اینورتر دار می‌باشد. در صورتی که فروشنده کولر گازی را به عنوان یک مدل اینورتر دار به شما فروخته و نوسانات آمپرسنج ثابت است نشان از موتور بدون اینورتر بوده و کولرگازی شما فیک و تقلبی می‌باشد.

به قیمت کولر گازی توجه کنید

بررسی قیمت یکی از راه‌های مناسب برای تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی است. حتما قبل از خرید قیمت‌های چندین سایت مختلف را با هم بررس کنید. تفاوت قیمت‌ها در حد نرمال امری طبیعی است اما فروشگاه‌هایی که قیمت بسیار پایین‌تری از حد معمول را ارائه می‌دهند بسیار شک برانگیز هستند. اغلب فروشنده‌های کالاهای فیک با بهانه‌هایی همچون ما بدون واسطه می‌فروشیم سعی در جلب رضایت مشتری دارند و قیمت‌های بسیار پایین‌تر از بازار را ارائه می‌دهند تا نظر خریداران را به محصولات فیک و تقلبی خود جلب کنند.

این افراد جعل فروش که در کانال‌های تلگرامی و پیج‌های اینستاگرام فعالیت گسترده‌ای دارند محصولات خود را با تخفیفاتی عجیب و غریب به فروش می‌رسانند. گول تخفیفات چند میلیونی و ارسال هدیه‌هایی همچون مایکرویو و … را از پیج و کانال‌ها نخورید. سود لوزام خانگی به قدری بالا نیست که فروشنده‌ها بتوانند تخفیفات بالا و هدیه‌هایی گران‌قیمت را برای خرید به شما ارائه دهند. تنها افراد فیک فروش توانایی ارائه چنین پیشنهاداتی را به واسطه سود بالایی که کسب می‌کنند خواهند داشت.

البته گاها دیده شده قیمت کولر گازی تقلبی با کولر گازی اصل در یک بوده و در این موارد تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی به روش چک کردن قیمت امکان پذیر نخواهد بود و باید از روش‌های دیگری که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کردیم استفاده کنید.

تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی ال‌جی

ال‌جی یک برند کره‌ای است که شهرت بسیار زیادی را به واسطه فعالیت در صنعت تولید لوازم برقی و خانگی کسب کرده و جزو سه برند اصلی در تولید لوازم خانگی جهان محسوب می‌شود. این برند همچنین در زمینه تولید انواع کولر گازی فعالیت داشته و کولرهای گازی فوق العاده باکیفیت را به بازار عرضه می‌کند. در میان برندهای تولید کننده قیمت کولرهای گازی این برند تا حدی بالا بوده و امکانات گسترده‌تری را نیز نسبت به مدل‌های دیگر ارائه می‌دهند. قیمت بالایی که کولرگازی‌های ال‌جی دارند باعث شده افراد سودجو نسبت به جعل محصولات این برند اقدام کنند.

همانطور که اشاره شد این برند کره‌ای است اما اغلب محصولات آن در سایر کشورها مونتاژ می‌شوند. به همین دلیل بر روی کولر گازی‌های آن اثری از جمله Made in KOREA وجود ندارد. جعل فروشان با حک کردن این جمله سعی در جلب نظر مشتریان دارند. پس برای تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی ال‌جی حتماً از عدم وجود این جمله مطمئن شوید. اغلب از پرچم کره نیز بر روی بسته‌بندی و برچسب محصولات جعل استفاده شده که آن هم یک نشانه از عدم اصالت کولر گازی می‌باشد.

نکته دیگر در مورد کولر گازی‌های برند ال‌جی برخورداری از سایت اصلی است. کولرهای این برند دارای سایت اصلی هستند و به راحتی می‌توانید تصاویر و مشخصات موجود در سایت اصلی را با نمونه تقلبی مقایسه کنید. اغلب افراد سودجو برای دستیابی به سودهای بیشتر مدل‌هایی با ظرفیت 30000 را به عنوان مدل‌های ال‌جی می‌فروشند؛ در حالی که تاکنون مدل‌هایی با این ظرفیت توسط ال‌جی تولید نشده است.

تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی ال‌جی

تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی گری

گری از اصلی‌ترین تولید کننده‌های کولر گازی در جهان است که تنوع بالایی را در محصولات خود ارائه می‌دهد. در بسیاری از موارد دیده شده که کولر گازی تولید شده توسط برندهایی ناشناخته و بی‌کیفیت به عنوان کولر گازی گری به فروش می‌رسند. این برند از قطعات آمریکایی در ساختار کولر گازی‌های خود استفاده کرده و عمدتا در کشورهای چین، برزیل، پاکستان و وینتام مونتاژ می‌شوند. افراد کلاه بردار برای جلب نظر مشتری از عبارت Made In USA برروی برچسب محصولات فیک استفاده می‌کنند. در حالی که بر روی کولر گازی‌های گری عبارت Made In China قرار می‌گیرد.

برای تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی گری به این موضوع دقت کنید که اغلب مدل‌های ساخت این برند بجز سری S4MATIC و نئو دارای لوگوی حک شده گری در بخش مرکزی پنل خارجی هستند. در نمونه‌های تقلبی عبارت Made In USA برروی پنل داخلی که بیشتر جلب توجه می‌کند قرار گرفته است.

تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی اجنرال

متاسفانه برند اجنرال برندی است که بیشترین میزان مدل‌های فیک از آن وجود دارد. این برند دارای تنوع بالایی بوده و همین موضوع افراد جعل کننده را به تقلید از محصولات آن ترغیب کرده است. به دلیل شباهت زیادی که میان مدل‌های اجنرال با جنرال گلد وجود دارد در بسیاری از موارد مدل‌های جنرال گلد به اجنرال تبدیل می‌شود. برای تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی جنرال حتما به مواردی همچون DC INVERTER روی بدنه توجه کنید. وجود این کلمه برروی کولر گازی نشان از جعل بودن کالا دارد؛ چراکه اجنرال هیچ گونه مدل اینورتر داری را تولید نکرده است.

تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی اجنرال

تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی سامسونگ

سامسونگ نیز جزو برندهایی است که چندین مدل کولر گازی باکیفیت و فوق العاده زیبا را به بازار عرضه کرده که در برخی موارد شاهد جعل کردن آن‌ها هستیم. برای تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی سامسونگ به فونت لوگوی حک شده روی بدنه دقت کنید. لوگوی فیک سامسونگ حروفی بسیار نامنظم و کدر دارد. خوشبختانه با یک جستجوی ساده می‌توانید مدل سامسونگی که قصد خرید آن را دارید بیابید. سپس نسبت به مقایسه تصاویر و اطلاعات دریافتی از فروشنده اقدام کنید. این روش بهترین راه برای تشخیص اصالت کولر گازی سامسونگ خواهد بود. چراکه هیچ کولر گازی تقلبی شباهت صددرصد را به مدل‌های اصلی ندارد.

همچنین می‌توانید شماره سریال موجود در کنار مدل نامبر کولر گازی را در سایت اصلی چک کنید تا از صحت اصل بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.

به طور کلی کولر گازی جزو لوزام خانگی است که در صدر جدول محصولات جعلی قرار می‌گیرد و درصد بالایی از مدل‌های موجود در بازار مورد جعل و کپی برداری قرار گرفته‌اند. در نهایت روش قطعی جلوگیری از در دام افراد سودجو افتادن خرید از فروشگاه‌هایی با اصالت و اعتبار بالا است که اطمینان کامل را از خرید به شما ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *