اعتماد سازی مشتریان

تشخیص یخچال و فریزر اصلی از تقلبی

تشخیص یخچال اصلی از تقلبی

یخچال را می‌توان از اساسی‌ترین لوازم منزل در نظر گرفت که وجود آن در هر خانه‌ای بسیار ضروری می‌باشد. این دستگاه پرکاربرد جزو کالاهای گران‌قیمت برای منزل محسوب شده و همین موضوع دلیلی است برای اینکه در خرید آن دقت کافی را داشته باشید.

با این حال هنوز اولویت اول خریداران برای خرید یخچال فریزر، برندهایی با درجه اعتبار بالا بوده که سال‌های زیادی است اصالت و کیفیت بالای محصولات خود را ثابت کرده‌اند. این برندها شامل ال‌جی، بوش، سامسونگ، دوو و … بوده و بیشترین میزان خرید یخچال فریزر در بازارهای جهانی مربوط به این برندهای خوشنام می‌باشد.

متاسفانه در بازارهای موجود برای خرید لوازم خانگی کالاهای فیک بیش از پیش تولید شده و یخچال نیز در این دسته قرار می‌گیرد. این تنوع بالا که با محصولات فیک نیز همراه بوده تشخیص یخچال اصلی از تقلبی را تا حدی برای خریداران دشوار کرده و سردرگمی‌هایی را به همراه داشته است.

تشخیص یخچال اصلی از تقلبی

انواع یخچال فیک و تقلبی

یخچال‌ها تنها لوازمی نیستند که مورد کپی‌برداری قرار گرفته‌اند و در دنیای امروزی تقریبا تمامی محصولات موجود دارای نمونه‌هایی تقلبی هستند. افراد سودجو اغلب به دو روش مختلف نسبت به جعل کردن یخچال می‌پردازند تا تشخیص یخچال اصلی از تقلبی را برای کاربران دشوار کنند.

  1. این افراد چند یخچال مختلف از برندهای ال‌جی، بوش و … را انتخاب می‌کنند. سپس دنبال نمونه‌هایی با طراحی مشابه از سایر برندهای رده‌پایین‌تر همچون ایوولی می‌گردند. در نهایت مدل‌هایی با بیشترین شباهت را انتخاب می‌کنند و به تعویض مواردی همچون لوگو، برچسب، بسته‌بندی و حتی مشخصات موجود در بخش‌های مختلف می‌پردازند. در نهایت مدل‌هایی مشابه یخچال فریزرهای اورجینال از برندهای شناخته شده را به خریداران قالب می‌کنند.
  2. برخی از مدل‌های یخچال دارای نمونه‌های مشابه از سایر برندهای رده پایین نیستند. همین موضوع دلیلی شده بر پا به عرصه گذاشتن برندهایی فیک که تنها فعالیت آن‌ها تولید محصولاتی بی‌نهایت بی‌کیفیت با ظاهری مشابه محصولات اصلی از برندهای نامدار است. تشخیص یخچال اصلی از تقلبی در این روش کمی دشوارتر می‌باشد.

در کل با افزایش تعداد برندهای سازنده و تنوع بیشتری که در محصولات برندهای معتبر دیده شده فرصت طلایی برای افراد سودجو ایجاد شده است تا در این تنوع بالای بازار بتوانند محصولات فیک و تقلبی خود را در دید کاربران قرار دهند. سودهایی که از دو راه کلاه‌برداری بالا وجود دارد نسبت به سود واقعی که از فروش محصولات اصلی برای فروشنده‌ها وجود دارد تفاوت فوق العاده‌ زیادی دارد و همین موضوع دلیل بر آن شده که روز به روز بر شمار این افراد متقلب و کلاه بردار افزوده شود.

با رعایت برخی نکات که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت می‌توانید به تشخیص یخچال اصلی از تقلبی بپردازید تا گول این افراد کلاه بردار را نخورید.

فروشگاه معتبر بهترین راه پیشگیری از خرید محصولات فیک

اولین و اصلی‌ترین راهی که برای پیشگیری از در دام افراد متقلب افتادن وجود دارد، خرید از فروشگاه‌های معتبر می‌باشد. پس تمرکز اصلی خود را در یافتن فروشگاهی معتبر و باکیفیت قرار دهید. در وهله اول خرید از فروشگاه به صورت حضوری درصد ریسک کمتری دارد، چراکه می‌توانید به صورت حضوری نسبت به تشخیص یخچال اصلی از تقلبی اقدام کنید. با افزایش دغدغه‌های کاری و البته وجود محصولات اورجینال در شهرهای مرزی باعث شده بسیاری از افراد توانایی سفر به این مناطق را نداشته باشند.

خوشخبتانه اغلب فروشگاه‌هایی که به صورت حضوری فعالیت دارند، دارای راه‌های ارتباطی آنلاین نیز هستند. اگر قصد خرید یخچال را به صورت غیرحضوری دارید حتما اولویت خود را در خرید از سایت‌ قرار دهید. اطمینان در خرید از سایت بسیار بالا بوده و درصد کمی از افراد فیک فروش دارای سایت‌های اینترنتی هستند. در مورد بررسی سایت چندین نکته را در ادامه ذکر می‌کنیم تا اطمینان کامل‌تری را در خرید خود کسب کنید.

بسیاری از اشخاصی که در صنعت فروش محصولات تقلبی فعالیت دارند، گستره فعالیت خود را به بخش‌هایی همچون پیامک‌های انبوه تبلیغاتی و کانال‌های تلگرامی محدود کرده‌اند. در واقع این افراد هیچ گونه اطلاعاتی از شخص واقعی را ارائه نمی‌دهند و تنها یک نام و شماره تماس را در اختیار خریدار قرار می‌دهند. خرید از طریق سایت از میان راه‌های آنلاین ایمن‌ترین نوع خرید محسوب می‌شود.

اصالت یخچال فریزر

بررسی سایت فروشگاهی

  • فعالیت در سایت‌های فروشگاهی امری است که در طولانی مدت باعث رشد فروشگاه‌ها می‌شود. سایت‌هایی که اعتبار بالایی را به واسطه وجود در بازار کسب کرده‌اند اعتبار بهتری برای خرید نیز دارند.
  • سایت‌هایی که کالاهای اورجینال می‌فروشند اغلب اطلاعات بسیار کامل از هر محصول را ارائه می‌دهند.
  • با شماره‌های درج شده در سایت‌ تماس بگیرید تا نحوه مشاوره آن‌ها را بسنجید و توانایی بهتری در تشخیص یخچال اصلی از تقلبی کسب کنید.
  • پشتیبانی و پاسخگویی کامل توسط فروشنده‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • ترجیحا سایت‌هایی که یک آدرس حضوری را نیز برای مراجعین ذکر کرده‌اند گزینه‌های بهتری برای اطمینان هستند.
  • جواز کسب و نماد اعتماد را فراموش نکنید. توسط این راه‌ها بهتر می‌توانید مشکلات خود را پیگیری کنید.
  • فروشندگان اجناس فیک ترجیح می‌دهند هیچ ردی از خود باقی نگذارند، پس هرچه اطلاعات شما از اشخاص واقعی یک سایت فروشگاهی بیشتر باشد خریدی ایمن‌تر را تجربه خواهید کرد.

تشخیص یخچال اصلی از تقلبی از طریق سایت اصلی

بسیاری از برندهای سازنده معتبر از جمله ال‌جی، سامسونگ و بوش دارای سایت‌های اصلی در اینترنت هستند که مشخصات کلی از محصولات خود را در آن معرفی می‌کنند. تقریباً تمامی محصولاتی که از این برندها در بازار ایران موجود هستند دارای سایت‌های اصلی مرجع هستند و صفحات مربوطه آن‌ها در سایت‌های اصلی وجود دارد. سایت‌های معتبر فروشگاهی اطلاعات هر محصول را از روی سایت اصلی وارد می‌کنند. همچنین تصاویر هر محصول در سایت اصلی وجود دارد. برای یافتن سایت اصلی هر محصول ابتدا نام کامل آن را در مرورگر خود جستجو کنید تا سایت‌ اصلی سازنده را در میان آن‌ها بیابید.

دقت داشته باشید اغلب برندهای معتبر دارای چندین سایت اصلی هستند که ممکن است تا حدی مشخصات متفاوتی را داشته باشند. پس حتماً سایتی که مطابقت کامل را با نام یخچال دارد باز کنید. در صورت عدم یافت سایت اصلی از فروشنده تقاضا کنید سایت مرجع را برایتان ارسال کند. شما می‌توانید برای تشخیص یخچال اصلی از تقلبی مشخصات و تصاویر کامل محصول را با سایت اصلی مطابقت دهید.

ممکن است در برخی صفحات محصول با صفحه (support) مواجه شوید که تصاویر و مشخصات زیادی از محصول در آن یافت نمی‌شود اما دفترچه راهنمای موجود در این صفحه می‌تواند اطلاعات کافی از یخچال را به شما ارائه دهد. پس وجود این صفحه نیز می‌تواند دلیلی بر اصالت یخچال باشد. بررسی سایت اصلی سازنده و مقایسه آن با تصاویر و اطلاعات دریافتی از هر یخچال بهترین راه برای تشخیص یخچال اصلی از تقلبی محسوب می‌شود.

تشخیص یخچال اصلی از تقلبی از طریق سایت اصلی

 بررسی جزئیات ظاهری در طراحی

یخچال‌های اورجینال از برندهای اصلی دارای ظرافت فوق العاده‌ای در طراحی بخش‌های مختلف هستند. شما به راحتی با نگاه کردن به بدنه یخچال‌های اصلی متوجه کیفیت بالای آن‌ها خواهید شد. اغلب از ساختارهایی بی‌کیفیت در بدنه یخچال‌های تقلبی استفاده شده و جزئیات طراحی بسیار اندکی وجود دارد. اگر سایت اصلی محصول را در اختیار دارید برای تشخیص یخچال اصلی از تقلبی در اولین وهله بخش دستگیره‌های یخچال را بررسی کنید. بیشترین میزان تغییر و تفاوت میان یخچال‌های اصلی و تقلبی در بخش دستگیره دیده شده است. همچنین در صورت وجود آبریز به خوبی جزئیات آن‌ها را با هم مقایسه کنید. آبریز یخچال‌های تقلبی شباهت بسیار کمی به مدل‌های اصلی دارد.

برخی از مدل‌های مربوط به هر برند مشخصاتی دارند که ممکن است مدل‌های دیگر نداشته باشند. در صورت امکان بخش‌های داخلی همچون قفسه‌ها را نیز با هم مقایسه کنید. به محل حک شدن لوگوی برند سازنده دقت کنید که تفاوتی با محل درج آن در سایت اصلی وجود نداشته باشد. همچنین اگر حضوری خرید می‌کنید اطراف لوگو را حتما بررسی کنید چراکه یخچال‌های فیک در بسیاری از موارد آثاری مشخص از کپی کردن محصولات را به جای می‌گذارند.

برچسب و لوگوی یخچال

اغلب افرادی که یخچال را جعل می‌کنند توانایی تولید لوگوهای واقعی را ندارند و بیشتر از لوگوهای سازنده به صورت برچسبی استفاده می‌کنند. این لوگوها قابلیت جداسازی را دارند؛ در حالی که لوگوی برندهای معتبر به صورت کاملاً حرفه‌ای روی بدنه حک می‌شود. در یخچال‌های تقلبی برای جلب توجه مشتریان از برچسب‌هایی بزرگ استفاده شده که اغلب مشخصات یخچال را شامل می‌شوند. در حالی که برچسب موجود از برندهای اصلی اطلاعات از قابلیت‌ها و برنامه‌های آن را نمایش نمی‌دهد. همچنین استفاده از پرچم کشور سازنده در یخچال برندهای نامدار دیده نشده و وجود هرگونه پرچم روی برچسب‌ها راهی برای تشخیص یخچال اصلی از تقلبی خواهد بود.

شماره سریال

بررسی شماره سریال و بارکد از راه‌های عالی برای تشخیص یخچال اصلی از تقلبی است. هر یخچال دارای برچسب مخصوصی است که شماره سریال روی آن درج می‌شود. شما می‌توانید شماره سریال یخچال را با شماره سریال موجود در سایت اصلی مطابقت دهید. در صورت وجود هر گونه تفاوت نسبت به اصالت یخچال شک کنید. این شماره سریال تا حد زیادی تضمین کننده اصالت محصول است و در بسیاری از یخچال‌ها فیک به صورت اشتباه درج می‌شود.

یخچال اصلی ال‌جی و بوش

تفاوت قیمت‌ قابل توجه

توصیه ما برای تشخیص یخچال اصلی از تقلبی و بررسی کامل قیمت‌ها این است که برای اطلاع از رنج قیمت مشخص حتماً با چند سایت فروشگاهی معتبر تماس بگیرید. در نهایت ممکن است تفاوت قیمت‌هایی در محصول این سایت‌ها وجود داشته باشد که امری طبیعی می‌باشد. در صورتی که قیمت سایتی که قصد خرید از آن را دارید تفاوت فاحشی با سایر سایت‌ها داشت به اصالت یخچال شک کنید. هیچ گونه توجیهی همچون فروش بی‌واسطه را از فروشنده قبول نکنید. امکان ندارد محصولی مشابه در چندین سایت یک قیمت شبیه به هم را داشته باشد و سایت دیگری دارای قیمت بسیار پایین‌تر باشد.

همچنین بسیاری از فروشندگان یخچال تقلبی تخفیفاتی عجیب و در حد چند میلیون را برای یخچال‌های فیک در نظر می‌گیرند تا نظر خریداران را به خرید محصولات فیک خود جلب کنند. هر گونه تفاوت قیمت زیاد نشان دهنده تقلبی بودن محصول خواهد بود و توجه به قیمت یک راه عالی برای تشخیص یخچال اصلی از تقلبی می‌باشد(قیمت محصولات خانگی به صورت مداوم در حال تغییر است پس برای استعلام موجودی به قیمت درج شده در سایت دقت نکنید و حتما به صورت تلفنی نسبت به استعلام قیمت اقدام کنید.)

پرداخت کل مبلغ، حرکتی اشتباه در خرید یخچال

سایت‌های فروشگاهی معتبر طریقه فروش محصولات خود را به صورت بیعانه ارائه می‌دهند. شما در ابتدا مبلغی را به صورت بیعانه پرداخت می‌کنید که این مبلغ صرف حمل و نقل می‌شود. پس از اینکه محصول به دستتان رسید و از سلامت آن اطمینان کامل را دریافتید نسبت به پرداخت مابقی مبلغ اقدام می‌کنید. این روش خرید فوق العاده عالی است؛ چراکه شما هنگام دریافت محصول می‌توانید به طور کامل نسبت به تشخیص یخچال اصلی از تقلبی به روش‌های بررسی طراحی اقدام کنید.

این روش از فروش برای بسیاری از افراد فیک فروش روشی نامناسب است. به همین دلیل اغلب فروشنده‌های یخچال جعلی خواستار پرداخت کل مبلغ به صورت یکجا هستند. این افراد برای ترغیب کاربران به خرید و پرداخت یکجا پیشنهادهایی وسوسه انگیز همچون تخفیفات میلیونی و ارسال هدیه‌هایی همچون لوازم خانگی ریز ارائه می‌دهند. در صورت دیدن این موارد نسبت به اصالت یخچال شک کنید و به هیچ وجه خرید خود را از این فروشگاه‌ها انجام ندهید.

در کنار این موضوع که برخی از فروشنده‌های جعل فروش کل مبلغ را از خریدار درخواست می‌کنند، بسیاری از فروشنده‌های یخچال تقلبی نیز روشی جدیدتر را برای کلاه برداری انتخاب کرده‌اند. این فروشنده‌ها حتی از خریدار بیعانه نیز تقاضا نمی‌کنند و پرداخت کل به صورت درب منزل را ارائه می‌دهند تا تشخیص یخچال اصلی از تقلبی را برای کاربران سخت‌تر کنند.

سایت‌های اصلی با توجه به سود کمتری که در فروش یخچال کسب می‌کنند ارسال بدون بیعانه و پرداخت هزینه باربری به صورت شخصا برایشان مقدور نیست. با توجه به سودهای کلانی که فروشنده‌های یخچال تقلبی کسب می‌کنند این هزینه‌ها را شخصا قبول می‌کنند و حتی در کنار آن تخفیفاتی غیر منطقی را نیز به خریداران ارائه می‌دهند.

تفاوت یخچال اصلی و تقلبی

جعل یخچال‌های ال‌جی، سامسونگ و بوش

بیشترین جعل در یخچال مربوط به سه برند ال‌جی، سامسونگ و بوش است. اغلب افراد سودجو یخچال‌هایی مشابه از برندهای دیگر که از لحاظ ظاهری به برخی مدل‌های این برندها شباهت را در قالب مدل‌های برندهای نام برده می‌فروشند. این افراد اغلب یخچال‌های برند ایوولی را با برخی تغییرات در برچسب و لوگو به عنوان یخچال‌های ال‌جی می‌فروشند.

یخچال‌های هیمالیا و الکترواستیل ایرانی نیز توسط افراد جعل کار به مدل‌های سامسونگ تغییر داده می‌شوند و در نهایت بیشترین جعل یخچال‌های بوش مربوط به برند یونیوا است که با تغییراتی همچون جعل نام و برچسب به عنوان مدل‌های برند بوش فروخته می‌شوند. برای تشخیص یخچال اصلی از تقلبی می‌توانید از سایت اصلی و سایر موارد نام برده استفاده کنید تا در دام این کلاه برداران نیفتید.