اعتماد سازی مشتریان

تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی

تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی

با گسترش تقاضای ماشین لباسشویی در سراسر نقاط جهان شمار تولیدکنندگان این محصولات افزایش یافته و به صورت مداوم برندهایی نوپا در این عرصه پای می‌گذارند. در این میان برخی از برندهای سازنده همچون بوش، ال‌جی و سامسونگ در میان مردم محبوبیت بسیار بیشتری دارند و تعداد افراد متقاضی بیشتر برای خرید ماشین لباسشویی این برندها نتیجه‌ی اصالت و کیفیت بالایی است که ارائه می‌دهند.

با توجه به افزایش نرخ ارز و تداوم آن تأثیرات عمیقی در قیمت تمامی کالای خارجی داشته و با افزایش قیمت محصولات خانگی نیز مواجه شده‌ایم. قیمت لباسشویی‌های بوش، ال‌جی و سامسونگ نیز به واسطه اعتبار بالا، امکانات و کیفیت فوق العاده‌ای که دارند نسبت به ماشین لباسشویی سایر برندها بیشتر بوده و برای برخورداری از ویژگی‌های عالی آن‌ها قیمت بالاتری باید پرداخت کنیم.

همین پرداخت هزینه بالا اصلی‌ترین دلیلی است که موجب افزایش کالاهای جعلی از جمله ماشین لباسشویی می‌شود. تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی نیازمند انجام برخی عملیات بوده که به شما توصیه می‌کنیم حتماً قبل از خرید لباسشویی آن‌ها را مدنظر خود قرار دهید.

تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی

علت جعل ماشین لباسشویی

متأسفانه ماشین‌های لباسشویی جزو آن دسته از محصولاتی هستند که نمونه‌های مشابه جعلی زیادی دارند. تا حدی می‌توان گفت قیمت ماشین لباسشویی برندهای معتبری همچون بوش، ال‌جی و سامسونگ نسبت به سایر برندهای نوپا بالاتر بوده که دلیل اصلی آن نیز کیفیت بالا و امکانات بی‌نقصی است که لباسشویی این برندها دارند. همین قیمت بالا موجب شده بسیاری از افراد سودجو نسبت به جعل کردن محصولات و فروش آن‌ها سودهایی عجیب و کلان را کسب کنند.

این افراد با روش‌هایی همچون تولید لوگوهایی مشابه برندهای اصلی سعی بر عدم توانایی تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی دارند. برخی برندهای سازنده نسبت به تولید لباسشویی‌هایی مشابه مدل‌های برندهای نامدار اقدام می‌کنند و با تولید لوگوهایی مشابه، آن‌ها را در قالب محصولات اصلی به فروش می‌رسانند. با اینکه شباهت زیادی میان این مدل‌های تقلبی با مدل‌های اصلی وجود دارد اما در نهایت اگر برندی قادر به تولید محصولاتی شبیه به لباسشویی‌های بوش، ال‌جی و سامسونگ بود در حد یک برند تقلبی و بی‌کیفیت ظاهر نمی‌شد.

در برخی از موارد نیز دیده شده افراد سودجو ماشین‌های لباسشویی از برندهایی همچون ایوولی، جنرال و … را به عنوان مدل سایر برندهای رده‌بالاتر به فروش می‌رسانند. سودهایی که این تغییرات برای افراد جعل فروش به همراه دارد بسیار بالا بوده و این اصلی‌ترین دلیلی بوده که باعث افزایش شمار محصولات فیک و تقلبی در بازار شده است. با ما همراه شوید تا در بخش زیر روش‌های اصلی تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی را با هم بررسی کنیم.

خرید از فروشگاه معتبر

خرید از فروشگاه‌های معتبر جزو راه‌های تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی نیست اما موردی است که شما با رعایت آن می‌توانید از خرید کالاهای تقلبی در امان باشید. پس ما همیشه در ابتدا توصیه می‌کنیم حتماً از فروشگاه‌هایی خرید کنید که اطمینان کامل را از اصالت کالا به شما ارائه دهند. با گسترده شدن ارتباطات از طریق اینترنت خریدهای حضوری جای خود را به خریدهایی آنلاین داده‌اند که در وقت و هزینه خریداران بهترین صرفه‌جویی را به همراه دارند. این راه‌های آسان خرید معایبی را نیز به همراه داشته و موجب شده بسیاری از افراد متقلب پشت یک دنیای مجازی نسبت به کلاه برداری از اشخاص مختلف اقدام کنند.

اگر قصد خرید لباسشویی را از فروشگاه‌های اینترنتی دارید می‌توانید با چک کردن اصالت، اعتبار و اطلاعات افراد تا حدی از اصالت کالاهای آن‌ها اطمینان حاصل کنید. اولویت خرید خود را به دلیل امنیت بالا و بهره‌مندی از نماد اعتماد الکترونیکی همیشه در سایت‌های اینترنتی قرار دهید. افرادی که محصولات تقلبی می‌فروشند بیشتر از راه‌هایی همچون پیامک گسترده تبلیغاتی، کانال‌های تلگرامی و اینستاگرام برای فروش محصولات تقلبی خود استفاده می‌کنند.

پس ترجیحاً در وهله اول سایت‌های فروشگاهی را برای خرید خود انتخاب کنید. دقت داشته باشید فروشنده‌هایی که برای خرید محصول انتخاب می‌کنید دارای جواز کسب باشند و اطلاعات کامل همچون آدرس و شماره‌ تماس‌هایی که همواره پاسخگو شما هستند را در اختیارتان قرار دهند. با چند راه ساده می‌توانید نسبت به تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی در سایت‌های اینترنتی و سایر پلتفرم‌های خرید که در نظر دارید استفاده کنید.

خرید از فروشگاه‌های معتبر آنلاین

بررسی سایت اصلی

برندهای نامدار و پرطرفدار اغلب دارای صفحاتی برای معرفی محصولات خود در فضای اینترنت هستند. این صفحات شامل سایت‌های اصلی سازنده بوده و مشخصاتی کامل از هر محصول را نمایان می‌سازد. قبل از خرید حتماً نام کامل مربوط به محصول موردنظرتان را در مرورگر گوگل جستجو کنید. با جستجوی نام اغلب سایت سازنده اصلی محصول در نتایج اول نمایان می‌شود. اگر با جستجو قادر به یافتن محصول موردنظر نبودید از فروشنده درخواست کنید صفحه مربوط به محصول در سایت اصلی سازنده را برایتان ارسال کند.

تمامی سایت‌های فروشگاهی معتبر از مشخصات و تصاویر سایت اصلی استفاده می‌کنند و مطابقت کامل را میان محصولات موجود در سایت فروشنده با سایت‌های اصلی سازنده می‌توان دید. در این میان برای تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی چک کردن سایت اصلی بهترین راه است. اگر محصولی که قصد خرید آن را دارید در سایت اصلی موجود است یک مرحله به خرید لباسشویی اصلی نزدیک می‌شوید. در ادامه می‌توانید عکس غیرژورنالی لباسشویی را از فروشنده درخواست کنید. با دریافت عکس محصول به راحتی می‌توانید عکس‌های محصول را با سایت اصلی تطابق دهید.

طراحی، از مهم‌ترین راه‌های تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی

از اصلی‌ترین راه‌های تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی می‌توان به عدم تطابق در عکس محصول با عکس سایت اصلی اشاره کرد. هیچ گاه لباسشویی‌های جعلی در شباهت کامل به نمونه‌های اصلی تولید نمی‌شوند. طراحی این محصولات کاملاً بی‌کیفیت بوده و تفاوت فاحشی میان آن‌ها با نمونه‌های اصلی وجود دارد. عدم تطابق لوگوی موجود روی بدنه، ناهماهنگی میان دکمه‌های موجود روی بدنه و طراحی متفاوت درب لباسشویی از تفاوت‌های قابل توجهی هستند که با کمی دقت در تصاویر هر محصول متوجه آن خواهید شد.

بهتر است در طراحی لباسشویی‌های موجود به جزئیات بیشتر دقت کنید؛ چراکه افراد سودجو توانایی کپی برداری کامل از جزئیات ظاهری لباسشویی را ندارند. همچنین به وجود لوگوی برند معروف روی بدنه بسنده نکنید و حتماً محصول را با تصاویر موجود در سایت اصلی مورد تطابق قرار دهید؛ چراکه جعل مدل‌هایی مشابه از برندهای ایوولی و .. و حک کردن لوگوی ال‌جی، بوش و سامسونگ در بسیاری از موارد دیده می‌شود.

طراحی از مهم‌ترین راه‌های تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی

برچسب و شماره سریال

تمامی لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی دارای یک برچسب روی بدنه هستند که اصلی‌ترین مشخصات مربوط به آن را شامل می‌شود. برای تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی می‌توانید از این برچسب‌ها کمک بگیرید. این برچسب‌ها شامل نام اصلی محصول هستند و باید مطابقت کامل را با محصولی که خریداری کرده‌اید داشته باشند. همچنین اطلاعاتی همچون میزان مصرف انرژی موجود بر روی برچسب را با مشخصات اصلی لباسشویی تطابق دهید. در بسیاری از موارد برچسب میزان مصرف انرژی نیز توسط افراد سودجو تغییر داده شده تا با افزایش کلاس مصرف انرژی نظر خریداران را به محصولات بی‌کیفیت خود جلب کنند.

چک کردن اطلاعات برچسب و شماره سریال از بهترین راه‌های تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی بوده و اطمینان زیادی را به خریداران خواهد بخشید. تطابق کامل میان شماره سریال روی برچسب و بسته‌بندی لباسشویی باید وجود داشته باشد. در نوشته‌های موجود روی برچسب لباسشویی‌های فیک سراسر اشتباهات و غلط‌های نگارشی وجود دارد و فونت بخش‌های مختلف نوشته با هم متفاوت می‌باشد.

تفاوت قیمت

برخی از خریداران چندین فروشگاه اینترنتی را با هم مقایسه می‌کنند و در نهایت سایتی را می‌یابند که تفاوت قیمت آن با سایر سایت‌ها بسیار بیشتر بوده و خوشحال می‌شوند از اینکه سایتی با قیمت‌هایی بسیار پایین را یافته‌اند. یکی از اصلی‌ترین ترفندهای افراد جعل فروش ارائه قیمت‌هایی بسیار کمتر نسبت به سایر سایت‌های فروشگاهی است. این افراد با ارائه قیمت‌هایی بسیار مناسب و پایین‌تر از حد معمول خریداران را ترغیب می‌کنند تا محصولاتی فیک و بی‌کیفیت را در قالب لباسشویی‌های اصلی خریداری کنند.

پس حتماً برای تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی به قیمت آن در سایت‌های مختلف دقت کنید و هیچ گاه گول قیمت بسیار پایین‌تر از حد متوسط را نخورید. با خرید لباسشویی‌هایی بسیار ارزان ممکن است تصور کنید در مبلغ پرداختی برای محصول موردنظرتان تا حد زیادی صرفه‌جویی کرده‌اید، اما مدلی بی‌کیفیت و فیک را که طول عمر و دوام بسیار کمی دارد را در منزل خود خواهید داشت.

خرید لباسشویی اصلی

ظرفیت؛ از راه‌های تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی

ظرفیت از موارد تأثیرگذار برای تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی است که در جزو معیارهای اساسی در خرید لباسشویی محسوب می‌شود. افراد سودجو در ساخت لیبل ماشین‌های لباسشویی اغلب ظرفیت‌های درام را نیز تغییر می‌دهند. به عنوان مثال لباسشویی 7 کیلویی را با برچسب لباسشویی 8 کیلویی به فروش می‌رسانند. تشخیص ظرفیت لباسشویی از ابعاد آن مشخص بوده و اغلب تفاوت اندازه میان لباسشویی‌هایی با ظرفیت‌های مختلف دیده می‌شود. برای تشخیص می‌توانید ابعاد لباسشویی را با مدلی دیگر در ظرفیت متفاوت مقایسه کنید.

تفاوت در ظرفیت لباسشویی

در مجموع قبل و هنگام خرید هر گونه لوازم خانگی بهتر است دقت و توجه لازم را به تمامی جزئیات داشته باشید. سوالات خود را به طور کامل از فروشنده بپرسید. اغلب فروشنده‌های محصولات فیک و تقلبی افراد بی‌تجربه‌ای هستند که به خوبی توانایی پاسخگویی به سوالات شما را ندارند. تمام جوانب فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید را بسنجید و در نهایت حتماً تصاویر و مشخصات مربوط به محصول موردنظرتان را بررسی کنید.

در صورت عدم تشابه میان محصولی که قصد خرید آن را دارید با محصولات سایت اصلی بهتر است از خریدتان صرف نظر کنید. ممکن است در اوایل از لحاظ کارکرد مشکلی در لباسشویی‌های فیک وجود نداشته باشد اما در نهایت پس از مدتی با خلل در عملکرد و اغلب خرابی‌های بی‌دلیل و از کار افتادن کامل مواجه می‌شوند. با تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی می‌توانید محصولات اصلی و باکیفیتی را خریداری کنید که سالیان سال همچون روز اول برایتان کار می‌کنند.